Z lana cokoliv
Starwork
  • English

Vily

Specializujeme se také na rekonstrukce vil, zejména těch památkově chráněných. Prozkoumejte rekonstrukci vily Kamila, na které jsme spolupracovali s věhlasným architektem Davidem Vávrou nebo se podívejte na výjimečnou rekonstrukci prvorepublikové vily v rendokubistickém stylu v Praze na Vinohradech.

Rekonstrukce vil – vila Kamila

Jednou z našich vydařených rekonstrukcí je například rekonstrukce památkově chráněné vily Kamila. V domě, který stojí v romantickém zákoutí pražské Krči, kdysi žili a tvořili spisovatelé Antal Stašek nebo Ivan Olbracht. Prozkoumejte rekonstrukci vily, na které jsme spolupracovali s architektem Davidem Vávrou.

Secesní vila se zahradou z doby kolem roku 1905 je zapsána na seznamu nemovitých kulturních památek v Praze a má za sebou dlouhou a zajímavou historii. Ve vile žil a tvořil spisovatel Antal Stašek se svou ženou Kamilou, po které nese vila název. Několik let zde prožil se synem a spisovatelkou Helenou Malířovou také slavný spisovatel Ivan Olbracht. Prohlédněte si finální rekonstrukci památkově chráněné vily Kamila v pražské Krči na stránkách prodejce.

Rekonstrukce prvorepublikové vily

Architektonický ráz pražských Vinohrad ovlivnilo několik významných prvorepublikových architektů. Jedním z nich byl například František Albert Libra, který oblékl prvorepublikové vily v ulici Na Šafránce a Hradešínská do prvků rondokubismu. Jednu z těchto vil jsme měli tu čest zrekonstruovat.

Kompletní rekonstrukce čtyřpatrové luxusní vily s podkrovím zahrnovala celkovou rekonstrukci interiérů, břizolitové fasády, vytvoření bezbariérové přístupové cesty a revitalizaci zahrady, kompletní rekonstrukci oplocení a cihlových zdí okolo domu včetně rekonstrukce garáže a dalšího zázemí vily. Podívejte na fotoreport z rekonstrukce prvorepublikové vily v rondokubistickém stylu v Praze na Vinohradech.

K naší doméně patří také rekonstrukce historických fasád a budov.
Rekonstrukce prvorepublikové vily na Vinohradech

Rekonstrukce vily

Architekturu a genius loci pražských Vinohrad ovlivnilo několik významných prvorepublikových architektů. Jedním z nich byl například František Albert Libra, který oblékl prvorepublikové vily na Vinohradech do prvků rondokubismu. Seznamte se s příběhem rekonstrukce prvorepublikové vily. Projekt celkové rekonstrukce památkově chráněné prvorepublikové vily v Praze na Vinohradech byl pro Starwork velkou výzvou. Po rekonstrukci historicky a architektonicky cenné Olbrachtovy […]

více »

Jak se dělá krásná teracová omítka

Teracová omítka na prvorepublikové vile

Teraco je výraz pro směs cementu a ušlechtilých kamenných drtí a barviv, která se používá v kamenictví a stavebnictví k tvorbě povrchů, litých dlažeb, ale i architektonicky zajímavých omítek a fasád. Takové omítce se pak říká teracová omítka, patří k náročnějším stavebním metodám a jsou řemeslným kumštem. Starwork jsou na teracové omítky profesionálové. Teracové omítky nalezneme na mnoha […]

více »

Kompletní rekonstrukce kulturní památky Vily Kamila

Prohlédněte si rekonstrukci památkově chráněné vily Kamila. V domě, který stojí v romantickém zákoutí pražské Krči, kdysi žili a tvořili spisovatelé Antal Stašek nebo Ivan Olbracht. Prozkoumejte rekonstrukci secesní vily, na které spolupracovali STARWORK s architektem Davidem Vávrou. Secesní vila se zahradou z doby kolem roku 1905 je zapsána na seznamu nemovitých kulturních památek v Praze a má […]

více »