Z lana cokoliv
Starwork
  • English

Kompletní rekonstrukce kulturní památky Vily Kamila

Prohlédněte si rekonstrukci památkově chráněné vily Kamila. V domě, který stojí v romantickém zákoutí pražské Krči, kdysi žili a tvořili spisovatelé Antal Stašek nebo Ivan Olbracht. Prozkoumejte rekonstrukci secesní vily, na které spolupracovali STARWORK s architektem Davidem Vávrou.

Secesní vila se zahradou z doby kolem roku 1905 je zapsána na seznamu nemovitých kulturních památek v Praze a má za sebou dlouhou historii. Ve vile kdysi žil a tvořil spisovatel Antal Stašek se svou ženou Kamilou. Několik let zde žil také spisovatel, a jejich syn, Ivan Olbracht se svou ženou (také spisovatelkou) Helenou Malířovou.

Rekonstrukce secesní vily

Provedli jsme kompletní rekonstrukci luxusní vily včetně interiérů, fasády, rekonstrukce původní střechy a zázemí zahrady. Prvorepubliková vila byla na začátku rekonstrukce v dezolátním stavu a vyžadovala citlivý zásah, aby se zachovalo její historické kouzlo. Na rekonstrukci jsme spolupracovala s architektem Davidem Vávrou. Ten vytvořil pro nový život vily také několik fusingových skel.

Přehled rekonstrukčních prací ►

★ rekonstrukce fasády
★ rekonstrukce střechy a oken
★ zateplení fasády
★ kompletní rekonstrukce interiérů
★ revitalizace schodišť a podlah
★ umístění uměleckých fusingových skel

1. fáze rekonstrukce ►

2. fáze rekonstrukce ►

Na finální podobu rekonstrukce vily Kamila se podívejte na stránkách prodejce nebo prozkoumejte další rekonstrukci prvorepublikové vily na pražských Vinohradech.