Z lana cokoliv
Starwork
  • English

Rekonstrukce prvorepublikové vily na Vinohradech

Architekturu a genius loci pražských Vinohrad ovlivnilo několik významných prvorepublikových architektů. Jedním z nich byl například František Albert Libra, který oblékl prvorepublikové vily v ulici Na Šafránce a Hradešínská do prvků rondokubismu. Seznamte se s příběhem jedné z našich nejzdařilejších rekonstrukcí výjimečné prvorepublikové vily na pražských Vinohradech.

Projekt celkové rekonstrukce památkově chráněné prvorepublikové vily v Praze na Vinohradech byl pro Starwork velkou výzvou. Po rekonstrukci historicky a architektonicky cenné Olbrachtovy vily jsme měli čest pustit se do další rekonstrukce památkově chráněné vily.

Investor a úspěšný český podnikatel nám po první fázi rekonstrukce nakonec svěřil všechny části projektu. Vrhli jsme se tak do kompletní rekonstrukce čtyřpatrové luxusní vily s podkrovím. Ta zahrnovala celkovou rekonstrukci interiérů, břizolitové fasády, vytvoření bezbariérové přístupové cesty a revitalizaci zahrady, kompletní rekonstrukci oplocení a cihlových zdí okolo domu včetně rekonstrukce garáže a dalšího zázemí vily.

Přízemí vily zdobí naše autorské teracové omítky. Jedná se o unikátní designové omítky, které jsou vytvořeny nanesením směsi různých druhů kamene a cementu. Po vytvrdnutí se omítky broušením a pemrlováním opracují do finální podoby. Teracové omítky jsou choulostivé na změny teplot a vlhkosti a je nutné dodržet dlouhé doby vyzrávání. Tvorba omítek nakonec trvala sedm měsíců. V chladném období jsme postavili kolem fasády stany, ve kterých byla udržována stálá vlhkost a teplota.

Rekonstrukce fasády:
★ nahrazení štukových oprav původní břízolitovou omítkou
★ nová břízolitová omítka
★ silikátový nátěr fasády
★ zhotovení teracových omítek

Rekonstrukce interiérů:
★ kompletní vybourání podlah
★ nové podlahy z lehčeného betonu
★ kompletní rekonstrukce interiérů pěti pater vily včetně podkroví
★ instalace TZB včetně klimatizací
★ lakování železného designového schodiště
★ renovace původních dřevěných špaletových oken

Rekonstrukce zahrady a zázemí:
★ rekonstrukce garáže a zahradního domu dle původního architektonického charakteru
★ kompletní hydroizolace střech a základů severní stěny
★ mezikrokevní tepelná izolace tvrdou PUR pěnou
★ oprava měděných klempířských prvků na venkovních objektech
★ zakopání retenční nádrže a vsakovacích objektů
★ rekonstrukce zahradních zdí a oplocení
★ stavba bezbariérové přístupové cesty

Finále rekonstrukce vily ►

První fáze rekonstrukce ►

Druhá fáze rekonstrukce ►