Z lana cokoliv
Starwork
  • English

Rekonstrukce střechy s Jirčankou

Největší výzvou rekonstrukce střechy s Jirčankou bylo opravit špatně provedené detaily střechy, zatékání střechy, a hlavně sehnat pálenou střešní krytinu Jirčanka, která se přestala vyrábět v devadesátých letech minulého století.

Pro náš tým žádný problém, i když nemáme na naší lodi stroj času. Než jsme odstartovali ke střeše školky na Zbraslavi v Praze osobně provést sondu stavu střechy, střešní krytina Jirčanka už byla díky našim kontaktům a talentu pro improvizaci na cestě do našich skladových doků.

Nepodceňujte střešní detaily a hlavně kvalitní řemeslnou práci

Rekonstrukce střechy odhalila špatně zvolené izolační materiály, nedostatky v hydroizolaci střechy, izolaci hřebenů a úžlabí a v dalších detailech střechy. Do střechy tak zatékalo a celkově trpěla kvalita a životnost střechy.

Jak to vypadá, když dělá rekonstrukci střechy Pat a Mat ►

Chraňte se při vašich rekonstrukcích střech temným silám v podobě DIY řemeslníků, kteří získali řemeslnickou kvalifikaci za jednu hodinu při průchodu hobby marketem. Jejich jedinou “certifikací kvalitního řemeslníka” bude účtenka za levnou sadu nářadí v akci. Nechte vaše rekonstrukce profíkům ze STARWORK:

chci nechat stavbu na profesionálech ★

Rekonstrukce střechy s Jirčankou

Před rekonstrukcí střechy je vždy třeba dbát na bezpečnost lidí pod střechou a pozemku okolo budovy. Proto jsme po první analýze situace zabezpečili střechu ochrannými sítěmi a provedli montáž bezpečnostních prvků. Bezpečnost na prvním místě a hurá do boje s rekonstrukcí!

Museli jsme kompletně vyměnit a opravit střešní úžlabí a hřebeny, u kterých byly nevhodně zvolené izolační materiály jako z dílny “zlaté české prasičky”. Provedli jsme rekonstrukci nároží střechy a opravili laťování.

Střešní pálená krytina Jirčanka se vyráběla v osmdesátých a devadesátých letech minulého století. Oproti bobrovce není Jirčanka moc univerzální krytina a nemá tolik variant pokládky jako oblíbená bobrovka. Jirčanka je také krytina omezená v rozteči laťování, což vadí při složitých a komplikovaných střechách.

Finále rekonstrukce střechy s Jirčankou ►

Provedené práce ►

★ rekonstrukce a výměna Jirčanky
★ výměna střešních úžlabí
★ oprava hřebenů a nároží střechy
★ montáž bezpečnostních prvků
★ instalace ochranných sítí pro zabezpečení střechy nad ulicí
★ oprava laťování