Z lana cokoliv
Starwork
  • English

Rekonstrukce bytového domu v pražské památkové zóně

Rekonstrukce fasády v památkové zóně v samotném centru Prahy z dílny týmu STARWORK. Prozkoumejte rekonstrukci staré fasády, kterou jsme proměnili v nejkrásnější fasádu v ulici.

Rekonstrukci fasády včetně střešní římsy jsme provedli z lešení. Kromě náročných architektonických prvků a bosáží různých velikostí jsme se museli také vypořádat se sanací opukové korunní římsy v havarijním stavu. Při rekonstrukci fasády bytového domu, který navíc sousedil s úřadem Prahy 1, jsme byli pod každodenním památkářským i úřednickým drobnohledem.

Pro tým STARWORK žádný stres. Naše letité know-how, zkušenosti s rekonstrukcemi historických fasád a památkově chráněných budov a znalost původních řemeslných postupů jsou garanty toho, že si poradíme s jakkoli náročnou rekonstrukcí fasády.

Rekonstrukce fasády v památkové zóně

V první fázi rekonstrukce fasády jsme odstranili nesoudržné omítky a provedli šetrné mytí vapkou s ohřevem za nízkého tlaku. Teprve po zpevnění podkladů fasády pomocí draselných pojiv jsme se pustili do obnovy omítek a architektonických prvků. Při rekonstrukci jsme dbali původních postupů řemeslníků a respektovali původní složení fasády. Použili jsme tak čistě vápenné materiály a omítky.

Nátěr celé budovy provedl náš tým metodou ručního točení štětkou. Rekonstrukce fasády v pražské památkové zóně zahrnovala také injektáž a opravu opukové římsy, rekonstrukci balkónu a opravu střechy.

Jak se vám líbí rekonstrukce historické fasády a její slunečně žlutý odstín?

[chyťte myší středový terč a přetahujte zleva doprava]

Provedené práce ►

★ odstranění všech nesoudržných omítek
★ šetrné mytí vapkou s ohřevem za nízkého tlaku
★ zpevnění podkladů fasády pomocí draselných pojiv
★ obnova omítek a architektonických prvků (čistě vápenné materiály a omítky)
★ nátěr budovy metodou ručního točení štětkou
★ injektáže opukové korunní římsy
★ celková rekonstrukce balkónu
★ oprava střechy

Prozkoumejte rekonstrukci fasády ►

Zajímají vás rekonstrukce historických fasád? Podívejte se na další.